Geodeci w Bydgoszczy

W dniach 9-11 kwietnia w Bydgoszczy odbył się etap okręgowy i centralny XXXVII Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej organizowane przez Stowarzyszenie Geodetów Polskich i drużynowych zwycięzców ubiegłorocznej edycji olimpiady - Zespół Szkół Budowlanych w Bydgoszczy.

Naszą szkołę reprezentowała trójka uczniów, (która zakwalifikowała się do udziału w tym prestiżowym konkursie wyniku przeprowadzonego w październiku etapu szkolnego Olimpiady) w składzie : Joanna Majka, Sylwia Szeliga i Szymon Wośko.

Po kilku fascynujących przygodach w pociągu w trakcie kilkugodzinnej podróży, zameldowaliśmy się w Hotelu Zawisza, który był nam domem przez cały czas trwania imprezy. Obok naszej szkoły do rywalizacji przystąpili uczniowie ze stolicy, Krakowa, Poznania, Żelechowa, Rzeszowa, Szczecina, Poznania, Mielca i kilkunastu innych szkół kształcących przyszłych geodetów. W pierwszym dniu Olimpiady uczestnicy zmierzyli się z zadaniami otwartymi oraz testami z dziedziny geodezji ogólnej, geodezji inżynieryjnej, geodezji w gospodarowaniu nieruchomościami oraz fotogrametrii, które wymagały ogromnych zasobów wiedzy by móc je rozwiązać. Pozostała część dnia została przeznaczona na integrację uczestników Olimpiady. Drugiego dnia miała miejsce rywalizacja drużynowa. Na uczestników czekały dwa zadania terenowe, podczas wykonywania których musieli wykazać się szerokimi umiejętnościami praktycznymi. Tego samego dnia organizatorzy  Olimpiady przygotowali dla wszystkich uczestników wycieczkę - zwiedzanie Exploseum w którym mogliśmy dowiedzieć się wiele o historii Bydgoszczy, wytwarzaniu w tamtych okolicach nitrogliceryny oraz zobaczyć na własne oczy repliki broni, filmy o bombie atomowej i wielu innych rzeczach związanych z wojskowością. Piątkowy wieczór był pełen emocji. W sali konferencyjnej przy stadionie drużyny Zawiszy Bydgoszcz zostały odczytane wyniki etapu międzyszkolnego. Okrzykom radości nie było końca.

Uczniowie ZSAT w Ropczycach mimo, że nie zajęli czołowych miejsc, (co wykluczyło i ich z udziału w etapie centralnym) z uśmiechem na ustach powrócili do hotelu, by w sobotni poranek udać się w drogę powrotną do domu.

Szymon Wośko

Więcej…

 

Sukces Jacka Gawrona

Jacek Gawron - uczeń klasy I Technikum w zawodzie technik informatyk zajął 2 miejsce w KONKURSIE TRANSLATORSKIM z języka angielskiego, który odbył się 20 kwietnia 2015r. Konkurs został zorganizowany przez Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Ropczycach. Zadaniem uczestników konkursu było przetłumaczenie tekstu o długości 200 słów z języka angielskiego na język polski, a tematem było „ Zdrowie psychiczne- sposoby radzenia sobie ze stresem”. Uczestnicy konkursu mieli limit czasu, który wynosił 45 minut.  Jacek, który posiada bardzo duże umiejętności językowe poradził sobie z tłumaczeniem świetnie i otrzymał przydatne nagrody w postaci materiałów dydaktycznych do nauki języka angielskiego. Każdego roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli  w konkursie translatorskim, ale  bez sukcesów, ponieważ poziom konkursu jest naprawdę wysoki a rywalizacja z uczniami liceum zacięta. Dopiero Jackowi udało się przełamać złą passę i zdobyć czołowe miejsce. Do konkursu uczeń został przygotowany przez Agnieszkę Piskorowską. Bardzo gratulujemy Jackowi i życzymy dalszych sukcesów w nauce języka angielskiego.

Agnieszka Piskorowska

 

Spotkanie z podróżnikiem

Wszyscy jesteśmy ciekawi świata.  A najlepszym źródłem jego poznania są podróże. Ludzi od wieków fascynowały nieodkryte lądy i nieznane przestworza. My, młodzi ludzie, też chętnie wyjeżdżamy na wycieczki, ale z zainteresowaniem  lubimy również słuchać o przygodach z podróży  w odległe   miejsca, których zapewne nigdy nie będziemy mieli okazji odwiedzić.

We wtorek 14 kwietnia 2015 roku mieliśmy szansę posłuchać opowieści Podróżnika z grupy trzask.pl, który zwiedził wiele egzotycznych miejsc na ziemi. Głównym tematem jego prezentacji  była relacja z ostatniej wyprawy do  Izraela i Palestyny. Opowiadał o Żydach i ich niełatwym życiu w kraju, gdzie na co dzień widuje się uzbrojonych po zęby żołnierzy. Ciekawym miejscem jest Jerozolima, miasto stanowiące centralny punkt trzech wielkich religii: judaizmu,  chrześcijaństwa i islamu. Skomplikowane relacje między żydami, chrześcijanami i muzułmanami są przyczyną różnych konfliktów i kontrowersji, zwłaszcza dotyczących Wzgórza Świątynnego. Oglądając zdjęcia starego miasta podziwialiśmy zabytki Jerozolimy pamiętające czasy starożytne. Podróżnik bardzo dokładnie opisał swoje odwiedziny pod Ścianą Płaczu, gdzie również modlił się Jan Paweł II. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się także wiele o obyczajach ortodoksyjnych  Żydów, świętowaniu szabatu, ich trybie życia i wszystkich codziennych czynnościach jakie wykonują, Mieliśmy także okazję zobaczyć charakterystyczne elementy tradycyjnego stroju ortodoksów.

Przygody Podróżnika i jego najbliższych współtowarzyszy z wyprawy do Izraela, opowiadane bardzo ciekawie, znacznie poszerzyły naszą wiedzę o tym rejonie świata. Dużo łatwiej zapamiętuje się informacje przekazywane w sposób inny niż zwykle, z pięknymi zdjęciami i humorystycznymi anegdotkami. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że mogliśmy spędzić ten czas z tak interesującą osobą i odbyć podróż na wschód, dzięki relacji pobudzającej naszą wyobraźnię.

D.S.

 

Festiwal Piosenki Obcojęzycznej

XVI edycja Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej zgromadziła młodych wykonawców ze szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu. 16 kwietnia w muzycznej rywalizacji na deskach Domu Kultury w Ropczycach wzięła udział młodzież szkół średnich. Jak co roku na scenie królował język angielski, wykonano jednak kilka utworów po niemiecku i rosyjsku.

W czasie przerwy na obrady wystąpili uczniowie z Technikum Geodezyjnego i Ekonomicznego z Zespołu Szkół Agro-Technicznych w Ropczycach. Zaprezentowali krótki kabaret „Kargule i Pawlaki”, poza konkursem wystąpiła również Edyta Dubiel. Koncert poprowadzili uczniowie Diana Kujda i Szymon Wośko. Swoją obecnością zaszczycił nas pan Witold Darłak, starosta powiatu ropczycko-sędziszowskiego.

 

Więcej…

 

Nokaut w pierwszej rundzie!

Nokaut w pierwszej rundzie - tak można nazwać start naszych uczniów: Sebastiana i Dominika Toton w piątej edycji ogólnopolskiego konkursu informatycznego TIK-TAK. Nasi reprezentanci zdobyli dwa pierwsze miejsca w pierwszej setce, której przysługuje prawo udziału w drugim etapie. Warto dodać, że w skali całotygodniowych rozgrywek wynik Sebastiana i Dominika oddziela od reszty stawki po prostu przepaść. W ramach statystyki dodać należy, że w tegorocznej edycji konkursu bierze udział 29442 uczniów z 1154 szkół. 28 kwietnia chłopcy powalczą o wejście do wielkiego finału.

Maciej Matusik

 

Geodeci w Bieszczadach

Dnia 26 marca 2015r. uczniowie klasy III i IV w zawodzie technik geodeta udali się na wycieczkę zawodową do Soliny. Główną atrakcją tego wyjazdu było zwiedzanie wnętrza największej w Polsce zapory wodnej (elektrowni szczytowo-pompowej Myczkowce-Solina). Przewodnik oprowadził nas po „korytarzach” (galeriach)  budowli i ciekawie przedstawił zasadę jej działania. Piękna pogoda w tym dniu pozwoliła nam na spacer po koronie zapory i podziwianie bieszczadzkiego krajobrazu. Na zakończenie wycieczki udaliśmy się do Ośrodka Wypoczynkowo-Rehabilitacyjnego Caritas w Myczkowcach, by spędzić mile czas na łonie natury. Pobyt nad Jeziorem Solińskim był przyjemny i pożyteczny, więc z niecierpliwością czekamy na kolejny taki wyjazd!

Uczestnicy wycieczki

 

Targi w Wiśniowej

Jak co roku nie tylko zapraszamy młodzież z okolicznych gimnazjów do siebie, ale chętnie też gościmy w ich szkołach, przedstawiając naszą ofertę edukacyjną. 24 marca 2015 r. uczniowie wraz z nauczycielami już po raz kolejny pojechali reprezentować naszą szkołę na Targach Szkół Ponadgimnazjalnych, które odbyły się w Publicznym Gimnazjum im. Orląt Lwowskich w Wiśniowej. Spotkaliśmy się z  koleżankami i kolegami z innych szkół średnich, którzy przedstawiali ofertę  edukacyjną swoich placówek. Konkurencja była naprawdę duża, wszystkie szkoły chciały się zaprezentować jak najlepiej.  I tym razem nasza ekipa z kierunków gastronomicznych  nie zawiodła i przygotowała coś specjalnego. Młodzież mogła obejrzeć na żywo, jak wygląda przygotowanie  niektórych  przekąsek. Uczennice klasy III a TŻ na miejscu przygotowały  owocowe szaszłyki z waflami ryżowymi oraz  kurczaka w cieście z sezamową panierką. Częstowaliśmy również ciastem czekoladowym z  truskawkami, rogalikami z marmoladą i budyniem.  Wszystkim najbardziej do gustu przypadło czekoladowe brownie.  Agro świat to nie tylko kierunki gastronomiczne. Niezwykle interesujący pokaz przygotowali również informatycy, przedstawiając własnoręcznie wykonanego robota oraz wiele innych gadżetów ze świata elektroniki i informatyki. Na projektorze wyświetlali zdjęcia i zachęcali uczniów do udziału w gimnazjadzie informatycznej. Dziewczyny z kierunku architektura krajobrazu zaprezentowały wykonane przez siebie ozdoby wielkanocne i upiększyły nasze stanowisko kwiatami i niezwykłymi kompozycjami. Geodeci przybliżyli swoim młodszym kolegom tajniki zawodu, pokazali niektóre sprzęty i urządzenia, na których pracują w szkole. Ekonomiści również przedstawili swój kierunek  oraz rozdali gimnazjalistom zakładki do książek z opisem zawodu technik ekonomista. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko przygotowane przez przedstawicieli kierunku technik mechanizacji rolnictwa. Miniatury maszyn rolniczych oraz sprzętów wykorzystywanych w gospodarstwie rolnym bardzo się wszystkim podobały. W tym roku szkolnym otworzyliśmy nowy kierunek: technik systemów i urządzeń energetyki odnawialnej. Mamy nadzieję, że dzięki promocji tego kierunku, na stałe zagości on w ofercie edukacyjnej naszej szkoły. To był dla wszystkich bardzo pracowity dzień, ale być może pomogliśmy gimnazjalistom w podjęciu trudnej decyzji, jaką jest wybór szkoły średniej i że to właśnie nasza szkoła okaże się dla nich tą właściwą. Dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom, zaangażowanym w promocję ZSA-T podczas Tagrów w Wiśniowej.

DP

 

„Ogród moich marzeń" II EDYCJA

Z przyjemnością informujemy że w dniu 19 marca 2015r, zakończyła się II edycja konkursu plastycznego pt: „Ogród moich marzeń” ,organizowany przez Zespół Szkół Agro-Technicznych w Ropczycach. Wzięło w nim udział ok. 100 uczniów z 14 szkół.

Bardzo serdecznie dziękujemy nauczycielom gimnazjum przygotowującym młodzież do konkursu. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Otrzymaliśmy wiele pomysłowych i kreatywnych prac, które wzbudziły w nas duży podziw. Uczniom wręczono nagrody książkowe, pamiątkowe dyplomy oraz rośliny ozdobne.

Sponsorem nagród książkowych i dyplomowych był Zespół Szkół Agro- Technicznych w Ropczycach, natomiast sponsorem roślin ozdobnych Thuja ocidentalis ‘Smaragd’ była Szkółka Drzew i Krzewów Owocowych i Ozdobnych, Tomaka Elzbieta – Sędziszów Małopolski.

Więcej…

 

Dzień Wiosny!

21 marca to data, która rozpoczyna kalendarzową wiosnę, ale nie tylko. Dla młodych  ludzi, którzy uczęszczają jeszcze do szkoły,  ta data kojarzy się  z zupełnie innym świętem.  Przypada wtedy tak zwany dzień wagarowicza. Co roku młodzi ludzie, aby uczcić ten dzień, dużymi grupami opuszczają mury szkoły i oblegają parki, restauracje i inne dostępne miejsca. My, aby temu zaradzić i spędzić dzień wiosny inaczej niż zwykle, zorganizowaliśmy w szkole już po raz trzeci Turniej Klas. Społeczność uczniowska  spotkała się w auli szkolnej, aby obejrzeć plakaty i występy swoich koleżanek i kolegów. Uczniowie prezentowali się w czterech kategoriach: skecz, taniec, pokaz mody i piosenka. Dodatkowo uczniowie mogli przygotować  logo swoich klas. Młodzież wykazała się dużą pomysłowością i poczuciem humoru.

Więcej…

 

Dzień otwarty

10 marca 2015 roku  był kolejnym, wyjątkowym  dniem  w naszej szkole. Jak co roku zaprosiliśmy młodzież z okolicznych gimnazjów, aby mogła obejrzeć naszą szkołę od środka i zapoznać się z ofertą edukacyjną ZSA-T. Od samego rana wszyscy nauczyciele i uczniowie z niecierpliwością czekali na przybycie pierwszych gimnazjalistów. Przedstawiliśmy w wielkim skrócie naszym młodszym kolegom i koleżankom, jak wyglądają poszczególne pracownie, w których się uczymy, scharakteryzowaliśmy czym zajmują się uczniowie na poszczególnych profilach oraz jakie dalsze perspektywy nauki i pracy ma osoba, która zdecyduje się na naukę w naszej szkole. Przedstawiciele poszczególnych zawodów przygotowali krótkie prezentacje. W kuchni czekał na wszystkich słodki poczęstunek, który wykonali uczniowie uczący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych pod opieką nauczycieli przedmiotów gastronomicznych. Chętnie pokazywaliśmy, jak wygląda nasza szkoła i przekonywaliśmy, że naprawdę warto się w niej uczyć . Odwiedziło nas 522 uczniów  z 30 gimnazjów.  Mamy nadzieję, że pomogliśmy w podjęciu decyzji tym, którzy jeszcze nie wiedzieli, jaką drogę mają wybrać po gimnazjum. Zespół Szkół Agro -  Technicznych to szkoła wyjątkowa. Serdecznie zapraszamy wszystkich gimnazjalistów.

Diana Kujda 3 TŻ „a”

Zobacz więcej zdjęć tutaj

 

Europejski Geodeta

4 marca w naszej szkole odbyła się 2. Edycja konkursu Europejski Geodeta. W tym roku oprócz gospodarzy udział wzięli również uczniowie z Zespołu Szkół Budowlanych z Brzozowa. W konkursie wzięło udział 16 uczestników podzielonych za pomocą losowania na 4 grupy. Na wstępie uczniowie obejrzeli fragment filmu „Kochaj albo rzuć” w którym mogliśmy zaobserwować jakie problemy komunikacyjne może sprawić brak znajomości języka angielskiego w porozumiewaniu się. Takiego problemu nie mieli śmiałkowie, którzy z uśmiechem na ustach przystąpili do rozwiązywania zadań polegających np. na : przyporządkowaniu angielskich nazw poszczególnym częściom instrumentów geodezyjnych, przetłumaczeniu tekstów w terminologii zawodowej na język polski. Sprawdzono również umiejętności pisania i słuchania. W czasie przerwy podczas której komisja udała się na sprawdzenie wyników pracy uczniów uczestnicy konkursu mogli skorzystać z bufetu. Po kilkunastu minutach oczekiwania w końcu nastąpił ten moment i ogłoszono wyniki. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody (m.in. gadżety geodety, pomoce do nauki języka angielskiego) i zrobili sobie kilka pamiątkowych zdjęć. To spotkanie było okazją zarówno do sprawdzenia swoich umiejętności jak i do nawiązania nowych znajomości, wymiany doświadczeń i miłego spędzenia czasu.Teraz pozostało nam ciągle szlifować swój język angielski oraz wiedzę geodezyjną i czekać na kolejną edycję !

Szymon Wośko IV TG

 

Dominik w czołówce Mikroprofesora!

Dominik Toton z drugiej klasy technikum informatycznego, w kolejnym ogólnopolskim konkursie znalazł się w ścisłej czołówce. Tym razem uplasował się na siódmym miejscu "Mikroprofesora", w którym wzięło udział blisko 400 osób - wynik po pierwszym etapie, składającym się trzech testów. Jest to jednocześnie drugi wynik na Podkarpaciu. Na uwagę zasługuje fakt, że Dominik aktualnie bierze udział w trzech ogólnopolskich konkursach jednocześnie i w każdym z nich odnosi sukcesy.

Maciej Matusik

 

Informacja o Międzyszkolnej Bursie w Ropczycach

Informacja o Międzyszkolnej Bursie w Ropczycach
Uczniowie naszej szkoły mogą zamieszkać w Międzyszkolnej Bursie w Ropczycach. Zainteresowani uczniowie mogą składać dokumenty o przyjęcie, tj. Wniosek i oświadczenie wraz z pozostałymi załącznikami do dnia 20 lipca 2015 r.

DODATKOWE INFORMACJE:

W czasie zamieszkania ucznia w Bursie rodziny o niskim dochodzie mogą starać się o pokrycie kosztów żywienia przez Miejskie i Gminne Ośrodki Pomocy Społecznej. Z tytułu zameldowania w Bursie rodzinie przysługuje dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu podjęcia przez dziecko nauki w szkole poza miejscem zamieszkania. Koszty związane z mieszkaniem i żywieniem ucznia w Bursie naliczane są od momentu zakwaterowania w Bursie. W miesiącach w których uczeń nie mieszka w placówce opłaty nie są pobierane (dotyczy uczniów chcących zamieszkać tylko na okres zimowy).
Serdecznie zapraszamy !!!

 

Życie, kocham cię nad życie!

Słowa piosenki Edyty Geppert wyśpiewane podczas obchodów Narodowego Dnia Życia w naszej szkole przypomniały nam banalną wydawało by się prawdę, że nie ma wartości cenniejszej od ludzkiego życia. Występ młodzieży skłaniał do zastanowienia się nad prostymi pytaniami: jaki jest mój stosunek do najmniejszych, najsłabszych, zdanych na pomoc innych? Czy szanuję swoje zdrowie? Czy moja postawa świadczy o szacunku do ludzi? Multimedialne prezentacje, filmy oraz piosenki w wykonaniu Edyty Dubiel i Magdy Durał dawały wiele do myślenia i na pewno przyczyniły się do budowania wśród młodych ludzi szacunku dla życia ludzkiego i wartości rodzinnych.  To główny cel obchodów Narodowego Dnia Życia, święta ustanowionego przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2004 roku. W naszej szkole, oprócz występu zorganizowanego przez panie: Elżbietę Szerszeń, Magdalenę Mazur i Agnieszkę Dąbroś, odbyły się także godziny wychowawcze na temat wartości życia człowieka prowadzone przez panią Hannę Wszołek z Poradni Rodzinnej. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania obchodów Narodowego Dnia Życia w naszej szkole.

 

 

 

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Architekturze Krajobrazu

W dniu 24 marca 2015 roku uczennice z Zespołu Szkół Agro-Technicznych w Ropczycach Agata Tułecka , Gabriela Koś i Aleksandra Barnaś pod opieką Pani Ewy Tomaki wyjechały na V Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Architekturze Krajobrazu w Gdańsku . Konkurs ten odbył się w Zespole Szkół Architektury Krajobrazu i Handlowo-Usługowych w Gdańsku pod hasłem „ Miejski Ogród z recyklingu” .
W konkurencji drużynowej, która odbyła się 26 marca uczniowie rywalizowali wg formuły „zaprojektuj i wybuduj”. Na oczach widzów przez 2,5 godziny mieli stworzyć wnętrze ogrodowe z materiałów z recyklingu.
W konkurencji indywidualnej , która odbyła się w dniu 27 marca uczniowie przystąpili do testu wiedzy z zakresu architektury krajobrazu.
Uczennice naszej szkoły zajęły III miejsce w konkursie publiczności.
Po zmaganiach konkursowych wysłuchaliśmy ciekawe wystąpienie dr. inż. arch. kraj. Mariusza Antolaka z Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie na temat: ON GARDENS PROJECT – czy architektura krajobrazu może się znudzić? Przewidziano również wycieczkę dydaktyczną po barokowym Parku Oliwskim oraz zwiedzanie średniowiecznego wirydarza w Archikatedrze Oliwskiej.
Udział w konkursie okazał się bardzo cennym doświadczeniem oraz sprawdzeniem wiedzy i umiejętności z uczniami innych szkół.
Artykuł opracowała Gabriela Wdowik z klasy IV Technik Architektury Krajobrazu pod opieką Pani Ewy Tomaki
zobacz więcej zdjęć: kliknij tutaj !!!

 

Mistrzostwa szkoły w piłce siatkowej chłopców

W dniach 18-19 marca rozegrane zostały zawody w piłce siatkowej chłopców, z 14 drużyn najlepsze 4 przeszły do drugiej finałowej tury rozgrywek.
Wielki finał odbył się 25 marca. Po zaciętej i wyrównanej rywalizacji poszczególne drużyny wywalczyły następujące miejsca:

3 Tg
4 Tmr
3 Tmr
3 Tia

Składy zespołów:

3 Tg: Białek Patryk, Budzisz Damian, Magdoń Sebastian, Ochał Dominik, Idzior Damian, Marek Kuba, Kubik Przemysław
4 Tmr: Bochnak Wojciech, Chmiel Jakub, Wajda Piotr, Zięba Michał, Pijar Marcin, Gazda Daniel, Petka Mateusz, Cebula Krystian
3 Tmr: Cabaj Kamil, Kot Hubert, Dudzik Tomasz, Krok Marcin, Bezara Tomasz
3 Tia: Napora Michał, Panek Michał, Lis Dawid, Czudecki Radosław, Gawełda Krystian, Dziurdzik Marek, Starzyk Tomasz

Gratulujemy zwycięzcom. Wszystkim zawodnikom dziękujemy za sportową rywalizację i miłą zabawę, sędziom za profesjonalizm a kibicom za przybycie i doping.

Iwona Kasperska, Maciej Chmura

 

Udany start naszych informatyków w konkursie programistycznym

Sebastian Toton, Dominik Toton oraz Dominik Pondo rozpoczęli udział w ogólnopolskim konkursie informatycznym "z wysokiego C". Już w pierwszej rundzie bracia Toton wskoczyli do pierwszej dziesiątki - 8 i 9 miejsce. Natomiast Dominik Pondo został sklasyfikowanych na 16 pozycji. Tak więc III Zawody IT Szkoły w Programowaniu powinny nam dostarczyć jeszcze wiele pozytywnych emocji.

Maciej Matusik

 

Lokalne produkty - to jest to!

Podczas Polsko - Ukraińskich Spotkań Kulturalnych, które odbyły się 21 i 22 marca w Ropczycach można było zapoznać się z bogactwem kultury naszych wschodnich sąsiadów, a także przekonać się, jak wiele do zaoferowania mają nasi rodzimi artyści, wytwórcy rękodzieła i lokalnych przysmaków. Występy folklorystyczne były ucztą dla ducha, ale  nie zabrakło także uczty dla ciała. Cały czas odbywała się degustacja pyszności, ocenianych przez komisję. Z inicjatywy pani Wioletty Walczyk - Weselak w konkursie na produkt lokalny wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Marcin Chmiel i Grzegorz Pociask na swoim stoisku częstowali pysznym chlebem orkiszowym i królikiem duszonym w śmietanie. Chleb pieczony przez Marcina zasłużenie uzyskał tytuł produktu lokalnego. Jest to pyszne pieczywo, a w dodatku bardzo zdrowe. Ziarno orkiszu zawiera więcej białka niż ziarno pszenicy zwyczajnej. Jest także bogatsze w witaminy A i E oraz lepiej przyswajalny gluten. Warto spróbować! Nasi uczniowie nie tylko wzięli udział w konkursie, ale także pracowali przy gastronomicznej obsłudze imprezy pod opieką pani Doroty Dudzińskiej.

M.P.

Więcej…

 

Gimnazjada Informatyczna 2015 - STARTUJEMY!

„Gimnazjada Informatyczna” to międzyszkolny konkurs informatyczny skierowany do uczniów gimnazjów powiatu ropczycko-sędziszowskiego. Jest organizowany i prowadzony przez nauczycieli Zespołu Szkół Agro-Technicznych w Ropczycach. Honorowy patronat nad konkursem objął burmistrz miasta Ropczyce Pan Bolesław Bujak. Mam nadzieję, że podobnie jak wcześniejsze edycje, również obecna (szósta) będzie cieszyć się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży.

Celem konkursu jest wzbudzenie u uczniów zainteresowania przedmiotami informatycznymi, ich popularyzacją oraz zmotywowanie uczestników do poszerzania swoich wiadomości poprzez rywalizacje z rówieśnikami.

Konkurs prowadzony jest przez Internet (drogą on-line) z wykorzystaniem serwisu e-learningowego Zespołu Szkół Agro-Technicznych w Ropczycach, natomiast samo rozstrzygnięcie (etap finałowy) konkursu odbywa się on-line w siedzibie organizatora. Uczestnicy mają do dyspozycji dwa testy próbne, przy pomocy których zapoznają się z techniczną stroną przebiegu rywalizacji. Właściwy konkurs rozpoczyna się etapem pierwszym podczas którego uczestnicy rozwiązują test złożony z 20 pytań. Etap drugi to kolejny test dostępny on-line, suma punktów z etapu pierwszego i drugiego uprawnia 5 najlepszych uczestników z danej szkoły do udziału w teście finałowym.

Zakres pytań, które pojawią się w testach obejmuje podstawę programową dla gimnazjum oraz ogólne zagadnienia związane z Informatyką.

Wszelkie pytania związane z organizacją i przebiegiem konkursu oraz zgłoszenia zawodników prosimy kierować na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Dokumentacja do pobrania tutaj...

Oficjalna strona konkursu: www.gimnazjada.zsat-ropczyce.pl

Paweł Paśko

 

Finał Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

ZOBACZ KONIECZNIE !!!!

http://www.zsat-ropczyce.pl/Final23_wielka_orkiestra.pdf
http://www.zsat-ropczyce.pl/zycznia.pdf

 

TENIS STOŁOWY GRAND PRIX IX Jasło

Uczennice Karolina Kujda i Czaja Barbara z klasy TE III reprezentowały naszą szkołę w zawodach w tenisie stołowym.

- 31 stycznia 2015 roku w miejscowości Warzyce Karolina Kujda zajęła I miejsce.

- 14 lutego 2015 w Trzcinicy zajęła III miejsce.

- 07 marzec 2015 w Osobnicy zajęła II miejsce.

 

W klasyfikacji końcowej Karolina Kujda zajęła III miejsce w zawodach GRAN PRIX - GMINY JASŁO W TENISIE STOŁOWYM.

W klasyfikacji końcowej Czaja Barbara zajęła VI miejsce w zawodach GRAN PRIX - GMINY JASŁO W TENISIE STOŁOWYM.

Opiekun nauczyciel wychowania fizycznego Sebastian Szajstek zajął IV lokatę.

 

Turniej Piłki Nożnej 2015

W dniach 3 marca 2015 r. odbyły się zawody halowej piłki nożnej chłopców. Tego dnia rywalizowało ze sobą 6 drużyn z naszego powiatu.Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się całkiem nieźle. Mecze były bardzo emocjonujące. Reprezentanci naszej szkoły: Bezara Tomasz, Chmiel Jakub, Ochał Dominik, Walewski Sławomir, Bochnak Wojciech, Kłusowski Jakub, Napora Michał, Róg Damian, Ździebło Krystian, Nędza Kamil, Białek Patryk walczyli do samego końca i nie dawali za wygraną. Po godzinach ciężkich zmagań nasi zawodnicy zajęli 3 mecze. Dopiero ostatni mecz odebrał nam podium dla najlepszej drużyny w tym dniu. Dziękujemy reprezentacji za emocjonujące chwile oraz stworzenie wspaniałego widowiska.

J. Skóra