Obejrzeliśmy film „Kamienie na szaniec”

Dnia 11 marca 2014 r. klasa III Ti oraz 7 uczennic  z klasy I Tż b wybrała się na wycieczkę do Rzeszowa. Celem podróży było zwiedzenie Muzeum Techniki i Militariów oraz obejrzenie filmu ”Kamienie na szaniec”. Wyruszyliśmy mroźnym porankiem i już po 45 min. byliśmy w stolicy Podkarpacia. Film, który obejrzeliśmy był trafnym wyborem. Bohaterowie lektury szkolnej przedstawieni zostali w taki sposób przez reżysera, aby współcześni nastolatkowie  mogli odnaleźć własne odbicie w głównych postaciach Zośce i Rudym. Obraz przedstawia dojrzewających ludzi, którzy żyją pełnią życia, przeżywają pierwsze miłości  i nagle wybucha wojna, z którą postanawiają się zmierzyć. Poruszająca opowieść, która nie tylko wycisnęła łzy z moich oczu, ale również z oczu moich wychowanków. Sądzę, że była to  świetna lekcja historii i patriotyzmu dla chłopców z III Ti. Następnie udaliśmy się do prywatnego Muzeum Techniki i Militariów, które powstało w 2010 roku. Podziwialiśmy kolekcję starych rowerów, motocykli, samochodów. Mogliśmy  zajrzeć do czołgu z II wojny światowej, obejrzeć tramwaj, samolot SU -22 oraz stare sprzęty, na przykład pralki, radia, magnetofony. Eksponaty wzbudziły bardzo duże zainteresowanie chłopców, trochę mniejsze młodszych koleżanek. Niesamowitą frajdę sprawiła możliwość zasiadania za kierownicą starego pojazdu, który okazał się bardzo niewygodny.  Dzięki temu muzeum poznaliśmy historię rozwoju techniki i militariów, dochodząc do wniosku, że postęp jest niewiarygodny. Wycieczkę zorganizowała wychowawczyni klasy Agnieszka Piskorowska, a drugim opiekunem była pani Małgorzata Pięta.

AP

galeria zdjęć

 

W dniu 4 marca 2014r. w naszej szkole obchodziliśmy „Dzień geodety”

Z tej okazji zaprosiliśmy uczniów gimnazjum z całego powiatu ropczycko– sędziszowskiego i z okolic. Swoją obecnością zaszczyciły nas: Zespół Szkół w Niedźwiadzie Dolnej, Zespół Szkół w Łączkach Kucharskich, Zespół Szkół nr 1 w Ropczycach. W programie obchodów tego święta był konkurs: „Geodezja na wesoło”. Uczniowie rywalizowali między sobą w 5 konkurencjach, w których musieli wykazać się sprytem, zręcznością, sprawnością fizyczną, pomysłowością i opanowaniem.Zadaniem uczestników było :
- przejście pod tyczką;
- bieg z rozłożoną łatą pomiędzy tyczkami;
- ustawienie ostrości pola widzenia w teodolicie;
-określenie odległości „na oko”
- bieg pomiędzy tyczkami z kubkiem wody ustawionym na statywie.

galeria zdjęć

 

Więcej…

 

Powiatowy Turniej w Piłce Nożnej Chłopców

W dniu 14 marca uczniowie Zespołu Szkół Agro-Technicznych im. W. Witosa brali udział w Powaitowym Turnieju Piłki Nożnej Chłopców. W rozgrywkach uczestniczyło 5 reprezentacji szkół średnich z powiatu Ropczycko-sędziszowskiego. Rywalizacja odbywała się na hali Widowiskowo-sportowej w Ropczycach w sytemie "każdy z każdym". Uczniowie w składzie : bramkarze: Bochnak Wojciech, Kusowski Jajub, obrońcy: Siwiec Mateusz, Bezara Tomasz , pomocnicy : Maciej Olszewski, Ochał Dominik, Walewski Sławomir Damian Róg, napastnicy: Napora Michał, Chmiel Jakub, Kosiek Patryk, Medygrał Robert. Mecze odbywały się po 12min. bez przerwy. W każdym spotkaniu nie brakowało zaciętej rywalizacji ale według zasady fair play.

J.S.

 

Potyczki geodetów w języku angielskim

W ubiegły czwartek w Zespole Szkół Agro-Technicznych miał miejsce I Międzyszkolny Konkurs „Europejski Geodeta”. Po krótkiej i żartobliwej części artystycznej o pracy geodety, przedstawionej w języku angielskim przez uczniów klasy III TG, do rywalizacji przystąpiło 5 trzyosobowych drużyn. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Pomimo tego wszyscy uczestnicy z uśmiechem na twarzy poradzili sobie z zadaniami w obcym języku i dodatkowo w czasie przerw pomiędzy kolejnymi zadaniami nawiązali nowe znajomości. Ponad dwugodzinne zmagania językowe wyłoniły zwycięzcę konkursu: drużynę z Zespołu Szkół Techniczno-Weterynaryjnych w Trzcianie, która wygrała przewagą 0,5 pkt. W skład zespołu z naszej szkoły, który uplasował się na II miejscu wchodziły uczennice IV TG: Kinga Kot, Klaudia Ochab i Anna Wojtaszek.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję konkursu.

Uczniowie III TG

 

Pani Dudzińska ponownie wyróżniona!

Dzień przed Świętem Kobiet w Ropczycach ogłoszono wyniki plebiscytu pod hasłem Kobieta Aktywna Gminy Ropczyce. Miło nam poinformować, że w kategorii Kobieta Pedagog wygrała pani Dorota Dudzińska z naszej szkoły. Gratulujemy!

Tytuły przyznano w dziewięciu kategoriach. Organizatorem plebiscytu było Stowarzyszenie Kobiet Gminy Ropczyce oraz Redakcja Ziemi Ropczyckiej. Tytuły Aktywnej Kobiety w gminie Ropczyce przyznano pierwszy raz. W kapitule konkursowej zasiedli: Adam Sypel – prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Ropczyckiej, Teresa Kiepiel – redaktor naczelna Ziemi Ropczyckiej, Zofia Pociask – szefowa Stowarzyszenia Kobiet Gminy Ropczyce oraz Janusz Wojnarowski – dyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia w Ropczycach.  Zgłoszenia kandydatek mogli nadsyłać czytelnicy Ziemi Ropczyckiej.

Uroczystość poprowadził Krzysztof Szczepaniak – konferansjer, znany jako „Złote Usta” Podkarpacia. Belfer Band – zespół nauczycieli Szkoły Muzycznej I stopnia w Ropczycach umilił czas gościom imprezy, wykonując m.in. wiązanki szlagierów muzyki włoskiej, hiszpańskiej, amerykańskiej, meksykańskiej oraz muzyki żydowskiej. Słodki poczęstunek przygotowała młodzież naszej szkoły pod czujnym okiem m.in. pani Doroty Dudzińskiej.

Więcej…

 

Kobieta zmienną jest

Okazuje się, że młode pokolenie z chęcią świętuje Dzień Kobiet, o czym przekonaliśmy się w ostatni piątek, kiedy większość chłopaków z naszej szkoły postarała sie, żeby  koleżanki z klasy oraz wychowawczynie otrzymały kwiaty z okazji ich święta. To bardzo miły gest, ale nie poprzestaliśmy jedynie na kwiatach. Z okazji Dnia Kobiet młodzież pod kierunkiem pani Sabiny Urbanek, pani Joanny Kozubowskiej i pani Anny Musak przygotowała bardzo udany występ sceniczny pod tytułem "Kobieta zmienną jest". Szkolna scena została zaaranżowana na wzór galerii sztuki, w której królowały portrety różnych typów kobiet - kobiety pracującej, kobiety-matki, femme fatale, kobiety nowoczesnej. Dzięki kabaretowym dialogom ojca-konserwatysty z synem o nowoczesnych poglądach, mogliśmy się wspólnie śmiać ze stereotypów na temat pań oraz skomplikowanych relacji damsko-męskich. Występ miał piękną oprawę muzyczną, o co zadbały śpiewające dziewczyny. Świętowanie Dnia Kobiet miało uroczysty charakter za sprawą wielu gości, którzy przybyli z gimnazjów na ogłoszenie wyników konkursu plastycznego "Ogród moich marzeń" oraz konkursu geodezyjnego, ale o szczegółach tych wydarzeń przeczytacie w kolejnych artykułach.

MP

 

II miejsce dla Pani Doroty Dudzińskiej w plebiscycie na Nauczyciela Roku

W tłusty czwartek, 27 lutego odbyła się jubileuszowa Gala Złote Głosy organizowana przez tygodnik lokalny "Głos Powiatu". Podczas uroczystości nagrodzono zwycięzców poszczególnych kategorii plebiscytu Złote Głosy, przyznając tytuły „Człowieka Kultury”, „Nauczyciela Roku”, „Sportowca Roku”, „Człowieka Sportu” oraz „Osobowości Roku”. W trakcie plebiscytu czytelnicy za pośrednictwem sms-ów oddawali głosy na osoby nominowane. W kategorii Nauczyciel Roku doceniona została pani Dorota Dudzińska, zdobywając II miejsce i statuetkę. Serdecznie gratulujemy! Uroczystą galę uświetniły występy naszych utalentowanych muzycznie uczennic: Agaty Dziedzic, Edyty Dubiel i Magdy Durał.

Więcej…

 

"Pan Tadeusz" u Wandy Siemaszkowej

25 lutego 2014r. w ramach edukacji teatralnej uczniowie z kl. II TEG wybrali się do rzeszowskiego teatru im. Wandy Siemaszkowej na sztukę "Pan Tadeusz". Dzieło Adama Mickiewicza ma już 180 lat, ale okazuje się, że można je połączyć z bardzo nowoczesnymi środkami wyrazu; zaskakująca i humorystyczna była scena, w której Pan Tadeusz rapuje razem  z Wojskim po polowaniu. Po przedstawieniu młodzież mogła zajrzeć za kulisy sceny i zobaczyć teatr od kuchni - miejsce da suflera, inspicjenta, garderobianych oraz całą skomplikowaną maszynerię teatralną służącą do obsługi świateł, dźwięku i  ruchomych elementów scenografii.

Oprócz teatru odwiedziliśmy także rzeszowskie Biuro Wystaw Artystycznych, gdzie obejrzeliśmy dwie wystawy sztuki współczesnej - prace malarskie Leszka Niewiadomskiego "Pastel Art" w technice pasteli, prezentujące piękno przyrody i architektury oraz wystawę Współczesnej Litografii Polskiej. Podczas zwiedzania wystaw poznaliśmy historię zabytkowej synagogi, w której mieści się galeria oraz zdobyliśmy wiedzę o technice litograficznej. Była to bardzo pouczająca wycieczka, chociaż początkowo wyjazd do galerii kojarzył się niektórym wyłącznie z wyjazdem do galerii handlowej:)

fot. Archiwum Teatru im. Wandy Siemaszkowej

 

Kolejny miesiąc na podium rankingu IT-SZKOŁY

W lutym nasza szkoła obroniła trzecie miejsce w ogólnopolskim rankingu szkół ponadgimnazjalnych, które biorą udział w programie IT SZKOŁA. Aktualnie w przedsięwzięciu tym uczestniczy ponad 430 szkół. My bronimy trzeciego miejsca i zaostrzamy apetyt na pierwsze miejsce podium.

Maciej Matusik

Więcej…

 

KONKURS GASTRONOMICZNO-JĘZYKOWY

Konkurs ma formułę otwartą, czyli mogą w nim wziąć udział uczniowie naszej szkoły o profilu gastronomicznym. Organizowany jest w pracowni gastronomicznej Zespołu Szkół Agro-Technicznych w Ropczycach , w dniu 17 marca 2014 r. Obejmuje  on wykonanie wybranej potrawy.

Więcej…

 

I zadaniowy Rajd

Dzień dobry!

10 maja 2014 r. w Ropczycach odbędzie się: I Zadaniowy Rajd na Orientację PRZEPRAWA (http://przeprawa.jimdo.com/).

Oto kilka informacji o rajdzie: trasa ma długość ok. 30 km. Każdy zawodnik przy pomocy mapy i kompasu będzie musiał odszukać punkty kontrolne rozmieszczone w terenie oraz wykonać zadania specjalne (sprawnościowe, logiczne oraz na spostrzegawczość).

Na najlepszych czekają nagrody, a wśród wszystkich uczestników rozlosujemy upominki.

Chciałbym prosić o zamieszczenie informacji o rajdzie na stronie internetowej szkoły, żeby kadra oraz uczniowie mięli do niej dostęp.

Z wyrazami szacunku,
Maciek Sąsiadek – budowniczy trasy

 

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Święto zostało ustanowione już 15 lat temu przez UNESCO i jest obchodzone co roku w dniu 21 lutego. Dzień Języka Ojczystego ma dopomóc w ochronie różnorodności językowej oraz pokazaniu odrębności i wyjątkowości każdego języka. Według UNESCO, niemal połowa z 6000 języków świata jest zagrożona zanikiem w ciągu 2-3 pokoleń. W naszej szkole również nie zapomnieliśmy o obchodach tego dnia. Dzięki pomocy pań od polskiego mogliśmy w miłej i sympatycznej atmosferze spędzić ten dzień.

20 lutego w ramach obchodów Dnia Języka Ojczystego odbył się konkurs ortograficzno-językowy, w którym wzięło udział 43 uczestników. Najlepiej z trudnym dyktandem poradziła sobie  Daria Wiktor z klasy II TIA, drugie miejsce zdobyła Anna Chruściel z klasy III TAK, a  trzecie miejsce wywalczyła uczennica klasy II TIA Adrianna Książek.

galeria zdjęć

 

Więcej…

 

Mistrzostwa Szkoły w Piłce Siatkowej Chłopców 2014

W dniach  12-13 marca 2014 na sali gimnastycznej odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Piłce Siatkowej Chłopców. Do zawodów zgłosiły się reprezentacje 14 klas.

Zawody zostały przeprowadzone w czterech grupach, systemem ” każdy z każdym”. Poziom turnieju był bardzo wysoki, a rywalizacja w grupach była zacięta. Do rozgrywek półfinałowych awansowały cztery drużyny:

Zwycięskie drużyny walczyły ze sobą o pierwsze miejsce natomiast drużyny, które przegrały mecz w fazie półfinałowej walczyły o miejsce trzecie.

Ostatecznie w klasyfikacja końcowa wygląda następująco:

I miejsce: II TMR

II miejsce: II TG

III miejsce: II TiA

IV miejsce: II TI

Na zwycięzców czekał puchar oraz dyplomy.

Zawodników dopingowała licznie zgromadzona publiczność, za co gorąco dziękujemy. Dziękujemy również zawodnikom za emocjonujące spotkania.

J.S.

 

Więcej…

 

FOTO-KRONIKA ZSA-T

Zapraszam do oglądania foto-kroniki zdjęć archiwalnych Zespołu Szkół Agro-Technicznych. Foto-kronikę znajdziecie w zakładce "O szkole" w górnym menu strony. Proszę pamiętać że nie są to zdjęcia robione cyfrowo tylko skanowane stare klisze i fotografie, wiec jakość jest bardzo różna, ale klimat tych fotografii jest niesamowity. Moje założenie to umieszczanie w foto-kronice zdjęć związanych z Naszą Szkoła jak i powiązanie tego faktu z Ropczycami. Na dzień dzisiejszy dochodzę już do około 900 fotografii, w najbliższym czasie jeśli tylko inne obowiązki na to pozwolą postaram się przygotować dużo bardzo starych skanów z najstarszych kronik szkoły. Proszę o pomoc jeśli ktoś ma ochotę, posiada fotografie sprzed roku 2000 związane z Zespołem Szkół Agro-Technicznych, posiada stare klisze, proszę o kontakt ze mną a dzięki temu więcej osób będzie mogło ucieszyć oczy historią Naszej Szkoły i Ropczyc. Można kontaktować się mailowo: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Link do FOTO-KRONIKI

 

Kim byli Żołnierze Wyklęci?

7 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w bardzo ciekawej i pouczającej lekcji na temat losów Żołnierzy Wyklętych. Była to już druga z cyklu historycznych lekcji multimedialnych przygotowanych przez panią Agnieszkę Kasprzyk na temat historii XX wieku. 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych poświęcony bohaterom prześladowanym przez komunistyczny reżim i właśnie to święto stało się okazją do zorganizowania lekcji połączonej z projekcją filmu "Pseudonim Anoda". Pani Kasprzyk opowiedziała o tragicznych losach żołnierzy, którzy walczyli przeciwko nazistom w czasie II wojny światowej, a po wojnie przeciwstawili się narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu, za co byli szykanowani, prześladowani,  katowani przez SB. Za przeciwstawianie się reżimowi zostali „wyklęci”, wyrzuceni poza społeczeństwo, wyjęci spod prawa. Szczególne wrażenie na młodzieży wywarła osobista i poruszająca opowieść pani Kasprzyk o losach jej dziadka, żołnierza Armii Krajowej, po wojnie aresztowanego i skazanego na 10 lat więzienia.
W czasie lekcji młodzież obejrzała film o historii aresztowania i śmierci porucznika Jana Rodowicza, legendarnego żołnierza batalionu "Zośka". "Anoda"  aresztowany przez komunistyczną bezpiekę na podstawie sfałszowanych oskarżeń, poddany brutalnemu śledztwu, zmarł zakatowany w gmachu Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego. Tragiczny los Jana Rodowicza "Anody" reprezentuje losy całego pokolenia młodych żołnierzy podziemia, którzy zamiast żyć w chwale należnej bohaterom - byli po wojnie za patriotyczną postawę dotkliwie represjonowani.

MP



 

Gimnazjada Informatyczna 2014 – STARTUJEMY!

„Gimnazjada Informatyczna” to międzyszkolny konkurs informatyczny skierowany do uczniów gimnazjów powiatu ropczycko-sędziszowskiego. Jest organizowany i prowadzony przez nauczycieli Zespołu Szkół Agro-Technicznych w Ropczycach. Mam nadzieję, że podobnie jak wcześniejsze edycje, również obecna (piąta) będzie cieszyć się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. Termin zgłaszania zawodników mija 12 marca, warto się pospieszyć!

Celem konkursu jest wzbudzenie u uczniów zainteresowania przedmiotami informatycznymi, ich popularyzacją oraz zmotywowanie uczestników do poszerzania swoich wiadomości poprzez rywalizacje z rówieśnikami.

Konkurs prowadzony jest przez Internet (drogą on-line) z wykorzystaniem serwisu e-learningowego Zespołu Szkół Agro-Technicznych w Ropczycach, natomiast samo rozstrzygnięcie (etap finałowy) konkursu odbywa się on-line w siedzibie organizatora.

Uczestnicy mają do dyspozycji dwa testy próbne, przy pomocy których zapoznają się z techniczną stroną przebiegu rywalizacji. Właściwy konkurs rozpoczyna się etapem pierwszym podczas którego uczestnicy rozwiązują test złożony z 20 pytań. Etap drugi to kolejny test dostępny on-line, suma punktów z etapu pierwszego i drugiego uprawnia 15 najlepszych uczestników do udziału w teście finałowym.

Zakres pytań, które pojawią się w testach obejmuje podstawę programową dla gimnazjum oraz ogólne zagadnienia związane z Informatyką.

Wszelkie pytania związane z organizacją i przebiegiem konkursu oraz zgłoszenia zawodników prosimy kierować na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Dokumentacja do pobrania w PDF

 

Kup "afrykańskiego pączka" i pomóż dzieciom z Afryki

Już od wczoraj uczniowie klas gastronomicznych pieką w szkole pączki. Warto je kupić, bo złotówka ze sprzedaży tych pączków trafi do ofiar wojny w Republice Środkowoafrykańskiej. A wszystko to ramach akcji "Wyślij pączka do Afryki". "Afrykańskie pączki" to pomysł ojca Benedykta Pączki, zakonnika z Podkarpacia, przebywającego od września ubiegłego roku na misji w Republice Środkowoafrykańskiej. Podopieczni ojca Pączki stali się ofiarami wojny i to dla nich zbierane są pieniądze w czasie tegorocznej akcji. "Pączki afrykańskie" to takie, od których nie rośnie brzuch, tylko serce - mówi ojciec Benedykt.

Dzisiaj, w tłusty czwartek, nie liczymy kalorii. Wesprzyjmy akcję. "Afrykański pączek" jest droższy od zwykłego pączka, ale złotówka wystarczy na dzienne utrzymanie afrykańskiego dziecka.

Więcej…

 

Wygrali bezpłatne studia

Grzegorz Majka, Rafał Huk, Bartłomiej Czubak i wygrali stypendium pokrywające 100% czesnego przez semestr studiów w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie na kierunkach Informatyka oraz Informatyka i ekonometria. 26 lutego 2014 roku odbył się Finał Ponadgimnazjalnego Konkursu Informatycznego.

Uczniowie walczyli o stypendia pokrywające 100% i 50% czesnego przez cały semestr studiów, ale także o atrakcyjne nagrody rzeczowe - głównie sprzęt elektroniczny. Łączna pula nagród wyniosła ok. 10 000 zł.

Do konkursu szkoły ponadgimnazjalne zgłosiły swoich reprezentantów. Do ścisłego finału zakwalifikowano blisko 50 uczniów. Ostatecznie nagrody przyznano sześciu uczestnikom. Laureaci, którzy zajęli miejsca od I do III otrzymali voucher uprawniający do 100% zwolnienia z opłat czesnego za pierwszy semestr studiów pierwszego stopnia na wybranym kierunku Wydziału Informatyki Stosowanej WSIiZ (wartość każdej nagrody to 2500 zł) oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.  Laureaci Konkursu, którzy zajęli miejsca od IV do VI otrzymali voucher uprawniający do 50% zwolnienia z opłat czesnego za pierwszy semestr studiów pierwszego stopnia na wybranym kierunku Wydziału Informatyki Stosowanej WSIiZ. Wartość każdej nagrody to 1250 zł. Vouchery ważne są w roku zdania egzaminu maturalnego.

Oto laureaci Ponadgimnazjalnego Konkursu Informatycznego:

  • I miejsce: Grzegorz Majka - Zespół Szkół Agro - Technicznych w Ropczycach
  • II miejsce: Bartłomiej Czubak - Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie
  • III miejsce: Rafał Huk - Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu
  • IV miejsce: Wojciech Puzio - Zespół Szkół nr 2 w Nowej Dębie
  • V miejsce: Piotr Buława - Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku
  • VI miejsce: Mateusz Róg - Zespół Szkół Agrotechnicznych w Ropczycach

artykuł pobrano ze strony wsiz:

www.wsiz.rzeszow.pl/pl/Strony/aktualnosci.aspx?AID=2308

 

Na półmetku Mikroprofesora

24 lutego dotarliśmy do półmetku Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego MIKROPROFESOR. Hasłem głównym tegorocznej edycji konkursu są "Autorytety". W gronie osób zakwalifikowanych do drugiego etapu nie mogło zabraknąć naszych uczniów. W gronie ponad 800 uczestników najlepsze miejsce zajął Mateusz Dziurdzik z trzeciej klasy technikum informatycznego, który zajmuje obecnie 30 pozycję. Obok Mateusza bardzo dobrze spisali się Damian Róg, Mateusz Siwiec oraz Dominik Toton. W sumie do drugiej rundy staniemy z kilkunastoosobową reprezentacją a na uczestników oprócz testów informatycznych czeka wykonanie broszury obejmującej następujące tematy: autorytety w moim otoczeniu, kto może być uznawany za autorytet, kto według mnie zasługuje na tytuł światowego autorytetu.

Trzymamy mocno kciuki za jak najlepsze wyniki naszych reprezentantów!

Maciej Matusik

 

MATURA NOWINY 24

Szanowni Państwo,


Zbliżająca się wiosna zwiastuje kwitnące kasztany, które są jednoznacznym symbolem pierwszego ważnego egzaminu dla młodego człowieka. Matura jest pierwszym krokiem ku dorosłemu życiu. Dobre przygotowanie do tego egzaminu nie tylko pomoże lepiej przeżyć stres związany z tym wydarzeniem, ale również uzyskać satysfakcjonujący wynik dla uczniów.

Redakcja Gazety Codziennej Nowiny tradycyjnie na łamach portalu nowiny24 uruchomiła specjalną podstronę, w której publikowane są próbne arkusze egzaminacyjne przygotowane przez nauczycieli z I LO im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy.

Prócz testów publikowane będą również artykuły mające na celu wyjaśnienie najczęstszych problemów związanych z odpowiednimi przedmiotami zdawanymi podczas egzaminu jak i rady, które pomogą poradzić sobie z us​ystematyzowaniem przygotowań do Matury w 2014.
Zapraszamy do odwiedzania strony: www.nowiny24.pl/probna-matura
Harmonogram publikacji:

  • Poniedziałek (24.02)  - j. polski (PP) ;
  • Wtorek (25.02)            - matematyka (PP i PR)
  • Środa (26.02)             - biologia i chemia (PR)
  • ​Czwartek (27.02)       - geografia (PR)
  • Piątek (28.02)            -  historia i WOS (PR)

PP - poziom podstawowy
PR - poziom rozszerzony

Zapraszamy!

 

17-18 luty 2014 - okupacja podium!

17 i 18 lutego rozgrywaliśmy czwartą rundę Międzyszkolnej Ligi Informatycznej. Tak jak w poprzednich miesiącach uczniowie pięciu szkół powiatu dębickiego i ropczycko-sędziszowskiego stanęło do walki o cenne punkty w klasyfikacji generalnej konkursu. Nasie reprezentanci nie spuszczają z tonu i ostro prą w kierunku najwyższego miejsca podium. W młodszej grupie uczestników rewelacyjnie spisuje się Dominik Toton z pierwszej klasy technikum informatycznego, który okupuje trzecie miejsce i traci zaledwie nieco ponad dwa punkty do lidera. Po piętach depcze mu kolega z drugiej klasy - Damian Szpak, który po trzech jak na jego możliwości przeciętnych podejściach w końcu chwycił wiatr w żagle. W starszej grupie od czterech już lat nie odpuszcza Grzesiek Majka, który w stoickim spokoju, bardzo równo trzyma się w ścisłej czołówce (aktualnie czwarte miejsce). Dzielnie dotrzymują mu w tym kroku klasowi koledzy - Mateusz Śliwa i Tomek Łusiewicz, którzy dobrymi "występami" bronią swoich miejsce w pierwszej dziesiątce. Za miesiąc przedostatnia runda konkursu więc w okolicach podium będzie na pewno bardzo ciasno. Trzymamy za naszych kciuki!

Maciej Matusik
klasyfikacja generalna

 

Głosuj na Panią Dorotę Dudzińską!